Przewóz zwierząt domowych


Wyjazd do innego kraju nie musi oznaczać rozstania ze swoim ukochanym pupilem. Nasza firma w bogatej ofercie usług nie zapomniała również o psach i kotach. Oferujemy przewóz zwierząt domowych w komfortowych i bezpiecznych warunkach z Polski do Anglii lub z Anglii do Polski. Zapewniamy dwa rodzaje usług:

  • przewóz zwierzęcia z właścicielem
  • przewóz zwierzęcia bez właściciela

W obu przypadkach gwarantujemy, że czworonożnym pasażerom nie stanie się najmniejsza krzywda i spędzą podróż wygodnie i bez nadmiernego stresu. Mamy doświadczenie w realizowaniu tego typu przejazdów i dbamy o dobre samopoczucie zwierząt, które mamy przyjemność transportować.

Razem ze zwierzakiem w jednym zleceniu można nam powierzyć inne przesyłki i paczki. Dzięki kompleksowym usługom przewozowym także za granicą można cieszyć się z obecności swojego zwierzątka oraz innych rzeczy – towarów, ubrań czy sprzętów — które dotrą na miejsce przeznaczenia z naszymi kierowcami.

Wymogi, jakie musi spełnić właściciel psa lub kota, przed wyjazdem

Każde zwierzę przed wyruszeniem w długą podróż powinno być w dobrym stanie zdrowia. Ponadto bezpośrednio przed wyjazdem niezbędne jest profilaktyczne podanie leków przeciwko pasożytom, takim jak tasiemiec. Obowiązek odrobaczania zwierzęcia dotyczy tylko właścicieli psów. Dla obu gatunków zwierząt konieczne jest jednak wykonanie szczepień przeciwko wściekliźnie. Poza dbałością o stan zdrowia zwierzaka przepisy międzynarodowe nakładają na właścicieli psów i kotów także inne obowiązki. Zwierzę musi znak identyfikacyjny, który ma postać elektronicznego mikro czipa. Tej procedury dopełni lekarz weterynarz, a stosowną adnotację umieści w paszporcie zwierzęcia, paszport jest bowiem niezbędnym dokumentem, który musi posiadać zwierzę przewożone za granicę Polski.

Istotne, aby zadbać o dotrzymanie wszystkich terminów odnośnie do szczepień, leczenia i przejazdu. Data leczenia tasiemca w przypadku psów wyjeżdżających do UK jest bowiem bardzo konkretnie określona i obejmuje kilkadziesiąt godzin przed planowaną podróżą. Podobnie rzecz wygląda w kwestii szczepień, choć tutaj właściciele mają na dopełnienie obowiązku znacznie więcej czasu. Szczepienie musi za to zostać wykonane odpowiedni wcześnie, aby zwierzę przed wyjazdem nabyło odpowiednią odporność.

Dla komfortu i bezpieczeństwa zwierzątka oraz kierowcy musi ono przebywać w przystosowanym do tego celu pojemniku. Pojemnik powinien być wystarczająco duży, aby zapewniał odpowiednią cyrkulację powietrza oraz przestrzeń.