Podróż busem do Anglii. Zalety rozwiązania

W dobie tanich linii lotniczych oraz serwisów internetowych prezentujących oferty na niedrogie loty wiele osób zapomina, że istnieją alternatywne sposoby podróżowania. Nie każdy lubi latać, jest cała masa podróżników, dla których lot wiąże się z niebywałym stresem, wszystkie procedury bezpieczeństwa na lotniskach pochłaniają dużo czasu i oczywiście nie z każdego miasta w Polsce znajdziemy satysfakcjonujące nas połączenia. Podróż samochodem ma swoje zalety, daje nam niezależność, możemy wziąć tyle bagażu ile tylko się zmieści, ale jest bardzo męcząca i wymaga nieustannej koncentracji ze strony kierowcy. Weźmiemy teraz pod lupę busy i udamy się w podróż do Anglii.

Transport door-to-door

Wiele firm transportowych zaczęło wprowadzać usługę tzw. door-to-door. Oznacza to, że wystarczy zgłosić firmie, przybliżoną datę wyjazdu, miejsce odbioru najwygodniejsze dla nas oraz adres miejsca docelowego, następnie firma skontaktuje się z nami i zostanie wyznaczona nam dokładna godzina odbioru. Dzięki temu nie musimy już jechać kilkadziesiąt kilometrów na dworzec czy lotnisko. Zaoszczędzimy tym sposobem sporo czasu.

Komfort jazdy i pełen relaks

Wygodne, miękkie, rozkładane fotele, z miejscem na nogi nie zastąpią nam łóżka, ale z pewnością wpłyną na komfort podróży. Dodatkowo, w trakcie podróży przewidziane są postoje, kiedy można rozprostować nogi i zaczerpnąć świeżego powietrza. Osoby, które nie lubią spać w podróży, mogą nadrobić zaległości filmowe. Autobusy są wyposażone w odtwarzacze DVD, więc hity światowego kina są w zasięgu ręki.

Nad wodą i pod wodą

Boimy się tego, czego nie znamy. Podróż Eurotunelem, kilkadziesiąt metrów pod poziomem morza, pod tonami wody, może być dla niektórych trudna do wyobrażenia i zaakceptowania. Na szczęście wcale nie musimy rezygnować z busa. Podróżnicy mogą zdecydować się na opcję przeprawy przez kanał La Manche promem. Z samolotu nie zobaczymy słynnych białych klifów w Dover – symbolu Wielkiej Brytanii dla pokoleń podróżników chcących dostać się na wyspy.

Każdy rodzaj transportu ma swoje wady i zalety, jedni nie wyobrażają sobie podróży innym środkiem niż samolot. Ale dla osób poszukujących budżetowych rozwiązań, osób starszych, rodzin, podróż busem może stać się sprytną alternatywą.