Jak przygotować dziecko do długiej podróży busem?

Coraz chętniej korzystamy z kursujących na trasach krajowych i międzynarodowych busów. Jest to nie tylko opcja wyjątkowo korzystna pod względem ceny, ale także sposób na dotarcie wprost pod wskazany adres. Decydując się na długą podróż busem wraz z dzieckiem, musimy odpowiednio przygotować się do tego wyzwania. Nie chodzi jedynie o nasz prywatny komfort i komfort naszego dziecka, ale także komfort współpasażerów. Wyjaśniamy, jak przygotować siebie i dziecko do długiej podróży busem.

Czy busem można podróżować wraz z dziećmi?

Firmy przewozowe są otwarte na potrzeby rodzin podróżujących z dziećmi. Co więcej, oferują także możliwość samodzielnego podróżowania osoby nieletniej np. do zamieszkującego w innym kraju rodzica lub rodziny. Obecnie bardzo popularne są m.in. przewozy do Anglii. Nie jest to nowością, bo w czasach powszechnego korzystania z autobusów i pociągów również stosowano to rozwiązanie. Najważniejsze to dobrze przygotować dziecko do podróży, zarówno tej, którą będzie ono odbywało w towarzystwie bliskich, jak i samodzielnej „wyprawy”. Wiele w tym przypadku zależy od wieku dziecka i to on warunkuje to, jak powinniśmy przygotować siebie i naszą pociechę do długiej drogi.

O czym trzeba pamiętać podczas długiej podróży busem z dzieckiem?

Jeżeli wybieramy się w długą podróż wraz z dzieckiem, musimy pamiętać o tym, aby zapewnić komfort nie tylko naszej rodzinie, ale także współpasażerom. Niezbędne jest przygotowanie prowiantu na drogę, ale także zadbanie o to, aby dziecko nie nudziło się w czasie długiej podróży. Książki, gry, ulubione zabawki dla malucha, a także podręczna apteczka to absolutne minimum. Dziecko powinno zostać odpowiednio przygotowane do podróży – musi znać zasady obowiązujące w busie i zostać przygotowane na to, że będzie podróżowało z innymi osobami, co wymusza odpowiednie zachowanie.

Samotna podróż dziecka busem – co trzeba widzieć?

Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić podróżującym samotnie osobom nieletnim pełne bezpieczeństwo. Nasi kierowcy otoczą Państwa dziecko należytą opieką, dlatego podróż nie będzie wiązała się ze zbędnym stresem. I w tym przypadku trzeba odpowiednio wyposażyć dziecko na czas podróży, zapewniając mu suchy prowiant oraz napoje. Trzeba też zadbać o to, aby dziecko nie nudziło się w czasie długiej drogi. Dziecko powinno mieć przy sobie telefon, leki, jeżeli są one niezbędne ze względu na stan zdrowia dziecka np. alergię lub chorobę lokomocyjną. W celu wysłania dziecka w samodzielną podróż konieczne jest wykupienie dla niego biletu oraz wypełnienie dostępnego na naszej stronie internetowej formularza.