Anglia jako popularny kierunek migracji zarobkowych

Na wyjazd zarobkowy zdecydowała się znaczna liczba Polaków. Wśród najważniejszych kierunków znajdziemy przede wszystkim Wielką Brytanię. Tam Polacy tworzą już wielką mniejszość i społeczność, która pokazała Brytyjczykom, że potrafi ciężko pracować i zarabiać duże pieniądze.

Że w pełni zasługuje na swoje niemałe pensje, które z chęcią wydaje także na miejscu. Wielu wyjechało już na stałe, ale nie zapomnieli o swoich korzeniach i domach, przez co często przyjeżdżają do kraju lub zapraszają do siebie rodziny.

Wielka Brytania przyciągnęła już setki tysięcy osób

Według danych GUS Wyspy Brytyjskie są jednym z najpopularniejszych kierunków migracji zarobkowej w Polsce. Na wyjazd do Anglii zdecydowało się już setki tysięcy osób. Ważnym elementem ich życia jest podróż z kraju na wyspy i z powrotem. Migrację ułatwiają firmy transportowe, które przez lata wyspecjalizowały się w międzynarodowym przewozie osób i paczek. Transport do Anglii jest teraz bardziej niż komfortowy, a jego czas skrócił się do minimum.

Wyspy przyciągają Polaków takimi czynnikami jak wysokie pensje, dobre zakwaterowanie i doskonały dojazd z miejsca zamieszkania w kraju. Korzystny jest także kurs wymiany waluty, który pozwala szybko się nam wzbogacać.

Brak trudności z aklimatyzacją

Osoby, które znają angielski, nie powinny mieć większych trudności z aklimatyzacją. Także pogoda na wyspach dopisuje. Nie jest ani zbyt ciepło latem, ani zbyt zimno w zimie. To także doskonały kraj dla lubiących podróże i zwiedzanie. W wielu tamtejszych miastach znajduje się wiele zabytków rangi światowej.

Co jednak jest najważniejsze, to ludzie, którzy tu są bardzo życzliwi oraz nasi rodacy, których można spotkać na każdym kroku.