Wyjazd busem a choroba lokomocyjna. Jak przetrwać trudy podróży?

Zagraniczne podróże busem to wygodny sposób na niedrogie przemieszczanie się pomiędzy państwami z możliwością zabrania większej ilości bagażu. Taki przejazd bywa jednak męczący. Podróż może okazać się szczególnie trudna dla osób, które cierpią na chorobę lokomocyjną. Zawroty i bóle głowy czy nudności i wymioty to dolegliwości, które mogą znacząco utrudniać przemieszczanie się. Warto jednak pamiętać, że przygotowując się do takiego wyjazdu, można zadbać o to, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia takich objawów. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Jak przygotować się do długiej podróży busem, mając chorobę lokomocyjną? 

Osoby, które mają chorobę lokomocyjną i wybierają się w podróż busem do Anglii, powinny się do niej przygotować jeszcze przed wyjazdem. Mowa tutaj przede wszystkim o tym, że zregenerowany organizm lepiej sobie radzi z objawami choroby lokomocyjnej. Właśnie dlatego przed podróżą warto się wyspać. Ważne jest również to, aby przed jazdą zjeść lekki posiłek. Tłuste i słodkie jedzenie z pewnością nie będzie dobrym wyborem.

Oprócz tego należy też unikać napojów gazowanych, a także nie perfumować się i nie nakładać na siebie kosmetyków o silnym zapachu. Co więcej, przed podróżą busem z Anglii do Polski albo z Polski do Anglii warto odwiedzić aptekę. Na rynku dostępnych jest wiele różnych środków, które mają na celu złagodzenie nudności. Pastylkę należy przyjąć przed jazdą, zapoznając się wcześniej z zaleceniami producenta albo konsultując się z lekarzem.

O czym należy pamiętać podczas podróży busem? 

Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia objawów choroby lokomocyjnej, oprócz przygotowania do podróży warto zadbać również o jej przebieg. W miarę możliwości dobrze jest zająć miejsce obok kierowcy, a  oprócz tego należy unikać siedzeń, które są umieszczone bezpośrednio nad osią kół. Dobrze również mieć przy sobie butelkę wody mineralnej i lekkie przekąski na wypadek głodu.

Bardzo ważny jest też dopływ świeżego powietrza. Właśnie dlatego poszukując taniego busa do Anglii, należy zwrócić uwagę na to, aby był klimatyzowany, a do tego korzystać ze wszystkich postojów. W czasie podróży dobrze się czymś zająć, aby nie myśleć o chorobie. Może to być rozmowa z pasażerami, czytanie książki, słuchanie muzyki albo drzemka.