Które miasta w Anglii najchętniej odwiedzają Polacy?

Polacy bardzo chętnie wyjeżdżają do Anglii nie tylko w celach zarobkowych, ale również turystycznych. Wycieczki busem do Anglii coraz bardziej zyskują na popularności, jednak Polacy, obierając ten kierunek za cel do odbycia kilkudniowego urlopu, decydują się na spędzenie tego czasu w różnych miastach. Możemy jednak wymienić kilka miejsc, które są najczęściej odwiedzane, na co wpływa przede wszystkim ich atrakcyjność turystyczna. Które miasta w Anglii najchętniej odwiedzają Polacy?

Londyn najczęściej odwiedzanym miastem w Wielkiej Brytanii

Wielu Klientów, którzy korzystają z naszej oferty przejazdów busem do Anglii, decyduje się na przejazd do Londynu. Stolica Wielkiej Brytanii jest najczęściej odwiedzanym miastem przez Polaków. To miasto ma wiele do zaoferowania dla turystów mowa tutaj przede wszystkim o zabytkowej architekturze, wielu ciekawych muzeach czy licznych punktach widokowych. Warto również wspomnieć o tym, że wiele atrakcji, z których można skorzystać, będąc w stolicy Wielkiej Brytanii, jest darmowych. Osoby, które decydują się na spędzenie w Londynie kilkudniowego urlopu, z pewnością się nie nudzą.

Oxford i Manchester

Mimo tego, że stolica Wielkiej Brytanii jest niezwykle ciekawym miejscem, niektórzy Polacy decydują się również na odwiedzenie innych zakątków Anglii. Mniejsze miasta również są niezwykle urokliwe i warto je zobaczyć. W związku z tym Polacy chętnie decydują się również na przejazdy do Oxfordu leżącego w tak zwanej Dolinie Tamizy. Leży on w jednym z najbogatszych regionów w Wielkiej Brytanii. To miasto ma wyjątkowy uniwersytecki klimat. Znajduje się w nim również najstarsze muzeum w Wielkiej Brytanii Ashmolean Museum, natomiast budynki uniwersytetu w Oxfordzie były udostępniane na potrzeby znanych produkcji filmowych, na przykład Harry’ego Pottera. Kolejnym miejscem chętnie odwiedzanym przez Polaków w Anglii jest Manchester. Warto przejść się Albert Square, ponieważ znajduje się tam majestatyczny budynek Manchester Town Hall, który jest przykładem wiktoriańskiego budownictwa. Godny uwagi jest również Beetham Tower, czyli najwyższy drapacz chmur w Manchestrze, który ma aż 169 metrów, China Town, czyli etniczna dzielnica czy przejażdżka The Wheel of Manchester, czyli diabelskim młynem, który ma wysokość 60 metrów i jest świetnym punktem widokowym, z którego można zobaczyć całe miasto.