Kiedy podróż busem to dobra alternatywa dla samolotu?

Podróże samolotem są wybierane głównie ze względu na oszczędność czasu. Podróż upływa szybko, ale za ten komfort zazwyczaj trzeba słono zapłacić. Dlatego obecnie wiele osób szuka alternatywnego środka transportu, decydując się na jazdę busem. To opcja, którą warto rozważyć głównie na trasie Polska-Anglia. Dlaczego? O tym przekonasz się z dalszej części naszego tekstu.

Gdy mieszkasz daleko od lotniska

Mieszkasz w miejscu oddalonym od najbliższego lotniska o kilkaset kilometrów? To spore utrudnienie, które na szczęście można ominąć. Zamiast wydłużać czas podróży, szukać transportu na lotnisko lub płacić za parking zlokalizowany tuż przy nim, lepiej jest wybrać jazdę busem. Firmy przewozowe są pod tym względem bardzo elastyczne i oferują odbieranie podróżnych z miejsca ich zamieszkania! Następnie dowożą ich bezpośrednio do celu. Wygodnie i szybko – bez przesiadek, czasochłonnych odpraw, długich postojów.

Gdy chcesz zaoszczędzić

Jazda busem na dłuższej trasie trwa dłużej niż lot samolotem. Jednak na tym oszczędności się kończą. Ceny biletów często są bardzo wysokie i nawet kilkakrotnie przewyższają koszt zakupu biletu na busa. Ponadto możliwe jest zabranie ze sobą nawet dwóch bagażów podręcznych, a restrykcje co do ich wagi czy rozmiaru nie są tak wyśrubowane jak u przewoźników lotniczych. W firmie Beska-travel dodatkowo przewidziane są rabaty w wysokości aż 50% ceny biletu na szósty przejazd!

Gdy zależy Ci na komforcie

Podróżowanie busem oznacza spory komfort. Nowoczesne pojazdy są wyposażone w klimatyzację, nierzadko też w toaletę, co ogranicza do minimum konieczność organizowania postojów. Mini barek, telewizor, regulowane oświetlenie i odchylane oparcia foteli coraz częściej stają się standardem.

Gdy zależy Ci na elastyczności

Zabranie zwierzaka domowego na pokład samolotu może być trudne. Tak samo jak nadanie paczki czy zorganizowanie przeprowadzki. Dlatego busy jawią się jako konkurencyjna alternatywa. Pozwalają na dużą elastyczność w zakresie przewożenia rzeczy. Jednorazowo można nawet przewieść produkty o większych gabarytach, co okaże się pomocne, gdy zmieniasz miejsce zamieszkania. Częstotliwość kursów, podobnie jak liczba obsługiwanych województw jest na tyle duża, że bez trudu dopasujesz termin oraz trasę przejazdu do swoich oczekiwań.

Gdy ważny jest kontakt z przewoźnikiem

Uzyskanie jakichkolwiek informacji o rejsie jest niemal niemożliwe, gdy próbujesz dodzwonić się do linii lotniczych. Tymczasem prywatny przewoźnik taki jak Beska-travel ma własny system rezerwacji, pozwalający na bieżące śledzenie wszelkich zmian i informacji na temat planowanej podróży.