Jak wygląda transport busem do Anglii w dobie pandemii?

Anglia to jeden z najpopularniejszych kierunków podróży Polaków. Wielu wyjeżdża tam, aby zobaczyć wspaniałe zabytki i brytyjską kulturę. Coraz więcej osób jednak wybiera się do Anglii w celach zarobkowych.

Stwarza to potrzebę częstego pokonywania trasy Polska-Anglia-Polska. Nie zawsze samolot jest wtedy najlepszym wyjściem, dlatego wiele osób korzysta z przewozów busem. Jak wygląda ta forma transportu w czasie pandemii? Czy jest bezpieczna?

Podróże do Anglii a pandemia

Wybuch pandemii spowodowanej wirusem SARS-CoV-2 pokrzyżował plany nas wszystkich. Cały świat stanął w miejscu, zatrzymało się życie zawodowe, sportowe i społeczne w wielu krajach. Pod wieloma względami zatrzymał się także transport – lotniska i granice zostały zamknięte, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Na szczęście, gdy sytuacja uległa poprawie, otwarto granice i znów możemy podróżować do niektórych krajów – w tym także Anglii. Jednak teraz wszyscy jesteśmy już bardziej ostrożni. Czy więc lepiej wybrać samolot, czy może busa? Które rozwiązanie będzie bezpieczniejsze? Na lotniskach zawsze jest duży tłok i nie chodzi tutaj o samych pasażerów. Sama obsługa lotniska liczy sobie zazwyczaj od kilkudziesięciu do kilkuset nawet osób dziennie. W czasie pandemii zaleca się jednak unikanie dużych skupisk ludzi. Dlatego coraz więcej pasażerów decyduje się na podróż bardziej kameralnym środkiem transportu – busem, który zabiera zaledwie kilka osób. Mniej ludzi = mniejsze ryzyko zakażenia, a przecież na tym nam wszystkim zależy najbardziej. Poza tym, bus odbiera nas często z domu i zawozi pod same drzwi, co pozwala nam ograniczyć konieczność korzystania z innych środków transportu, na przykład autobusów czy taksówek, aby dostać się z lotniska do miejsca docelowego.

Podróż busem w czasie pandemii

Wielu przewoźników korzystających z busów nie zawiesiło swojej działalności w czasie pandemii. Nadal jeżdżą z Polski do Anglii, ale zachowują przy tym szczególne środki ostrożności. Aby podróż była bezpieczna, kierowcy jak i pasażerowie muszą cały czas mieć na sobie maseczki ochronne lub w inny sposób zasłaniać nos i usta. Ponadto, kierowca pyta pasażerów o samopoczucie przed podróżą, aby uniknąć ryzyka przewożenia osoby zakażonej. Ufamy, że w trosce o zdrowie swoje i współpasażerów, osoby korzystające z naszych usług są zawsze szczere w tej kwestii. Dlatego, choć firma nadal działa tak jak wcześniej, pasażerowie proszeni są o szczególnie odpowiedzialną postawę. Jeśli czujesz się przeziębiony lub chory, przełóż podróż na późniejszy czas. Aby podróż była komfortowa, warto też wybrać przewoźnika, który posiada nowoczesne i sprawne pojazdy z wieloma udogodnieniami, takimi jak odtwarzacz DVD czy klimatyzacja, ale także zatrudnia doświadczonych i wykwalifikowanych kierowców.

Szczerze wierzymy, że już wkrótce pandemia dobiegnie końca, a my będziemy mogli wrócić do życia, jakie prowadziliśmy przed jej wybuchem. Póki co rozumiemy jednak, że sytuacja życiowa nieraz zmusza nas do podróży w niedogodnym czasie. Dlatego oferujemy nasze usługi niezmiennie, a na dodatek – nadal w bardzo konkurencyjnych cenach.