Ile kosztuje podróż busem do Anglii?

Podróżowanie do Anglii możliwe jest różnymi środkami transportu. Niektórzy decydują się na pokonanie dystansu drogą powietrzną, inni wybierają lądową. Jeżeli wolisz jechać busem, na pewno zastanawiasz się nad kosztem tej usługi. Podobnie jak w przypadku biletów na samolot, również tutaj ceny są zróżnicowane i zależą od kilku czynników – odległości, miejsca docelowego, do którego chcesz dojechać czy wreszcie ilości bagażu, jaki ze sobą zabierasz.

Cena biletu – co obejmuje?

Cena biletu na busa do Anglii zależy głównie od przewoźnika. Im lepszy standard pojazdu, tym wyższy koszt, który i tak pozostaje bardzo atrakcyjny w porównaniu do biletu lotniczego. Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć? Cennik busów do Anglii w przypadku firmy przewozowej Beska to minimum 370 złotych lub 80 funtów. Cena może jednak ulec zmianie w zależności od terminu podróży czy bagażu, jaki ze sobą zabierzesz. Za przewóz paczki ważącej mniej niż 25 kilogramów trzeba dopłacić około 100 złotych. Jeżeli kupujesz bilet dla siebie, to w jego cenie są już uwzględnione dwa podręczne bagaże o łącznej wadze 50 kilogramów – to naprawdę sporo!

Indywidualne ceny biletów

Przewoźnicy, choć udostępniają ogólne cenniki dla wszystkich, to oprócz tego wyceniają swoje usługi indywidualnie. Najczęściej dotyczy to przewożenia większej ilości bagażów, np. w czasie przeprowadzki. Oddzielne stawki obejmują też jazdę ze zwierzętami lub transport nietypowych, wielkogabarytowych ładunków. Często promocjami są objęte bilety powrotne lub kolejne przejazdy realizowane regularnie z tym samym przewoźnikiem. Chcąc poznać jednoznaczną cenę za konkretny kurs, warto skontaktować się bezpośrednio z przewoźnikiem.

Za co płacisz?

Jazda busem do Anglii oznacza kilkanaście godzin spędzanych w jednej pozycji. To nie bez znaczenia, jaki jest standard i jakość pojazdu, którym się poruszasz. Płacąc za bilet, zyskujesz dostęp do udogodnień, które znajdują się na pokładzie. Warto zatem sprawdzić, czego możesz się spodziewać podróżując z Beska Travel. Busy przewoźnika mają klimatyzację, komfortowe fotele z opcją regulacji oparcia, GPS, DVD.

Ważnym czynnikiem wpływającym na obniżenie ogólnego kosztu podróży jest fakt, że kierowcy odbierają pasażerów z ich miejsca zamieszkania. Nie musisz zatem martwić się dojazdem do miejsca zbiórki, ani płacić za inne środki komunikacji. W przypadku lotu samolotem oprócz dojazdu na lotnisko musiałbyś doliczyć też koszt parkingu – w perspektywie kilkunastu czy kilkudziesięciu dni robi się on naprawdę spory.